Informace pro prodejce:

Portál kdekoupitpneu.cz je svým zaměřením zcela nový vyhledávací nástroj, který všem potenciálním zákazníkům pomůže nalézt nejvýhodnější koupi pneumatik z kompletní nabídky českých prodejců.

Pokud patříte mezi prodejce pneumatik a chcete na portálu kdekoupitpneu.cz prezentovat zákazníkům také své zboží tak neváhejte a zaregistrujte se. Je to pro Vás zcela zdarma.

Co musíte udělat pro to, aby se vaše zboží zobrazovalo na porátlu www.kdekoupitpneu.cz

  • Zaregistrovat se. To učiníte zde
  • Vytvořit CSV soubor se svým zbožím a ten nám poskytnout (buď si jej bude portál www.kdekoupitpneu.cz stahovat od Vás automaticky, nebo jej na portál můžete nahrávat ručně). Specifikaci CSV souboru najdete na stránce níže.
  • Kolik to bude stát? Nic, tato služba pro Vás je a vždy bude zcela zdarma!

Specifikace CSV

CSV soubor pro katalog www.kdekoupitpneu.cz si vytváří provozovatel eshopu sám - buď ve spolupráci se svými webmastery generuje csv soubor přímo z databáze svého eshopu, nebo jej může díky jeho jednoduché struktuře vytvořit ručně (například v poznámkovém bloku, nebo exportem z OpenOffice Calc, Microsoft Excel...).
Strukturu CSV souboru pro import zboží tvoří jednotlivé hodnoty oddělené středníky, záznam pro jednu pneumatiku na jeden řádek.

Proč jsme zvolili CSV

CSV soubor jsme zvolili pro jeho jednoduchost, čitelnost a snadné generování. Pokud se Vám negeneruje automaticky z Vašeho eshopu, tak jej můžete jednoduše vytvářet v tabulkových procesorech jako jsou například OpenOffice Calc, MS Excel, kdy tyto mají možnost při ukládání souboru zvolit jeho typ. Pokud použijete zmíněný OpenOffice Calc tak při ukládání vybetere typ souboru "text CSV (.csv)", pokud používáte MS Excel tak typ souboru "CSV (oddělený středníkem)". V krajním případě CSV soubor jednoduše vytvoříte i například v poznámkovém bloku.

Struktura CSV souboru pro import zboží:

výrobce;název;šířka;profil;ráfek;rozměr_txt;typ;třída;li;si;stav_skladu;cena_s_dph;url

sloupectyppříkladpovolené hodnoty
výrobcetextBARUM
názevtextBRAVURIS
šířkačíslo195
profilčíslo65
ráfekčíslo15
rozměr_txt195/65 R15
typvýčetOSOBNÍOSOBNÍ, VAN, 4x4, NÁKLADNÍ, MOTO, AGRO, OSTATNÍ
třídavýčetLETNÍLETNÍ, UNIVERZAL, ZIMNÍ, VODÍCÍ, ZÁBĚROVÉ, VODÍCÍ I ZÁBĚROVÉ, NÁVĚSY, SPECIALNÍ, OSTATNÍ
litext82
sitextH
stav_skladučíslo10Číslo udává počet kusů skaldem. V případě dostupnosti zboží do XX dní, udejte tutu dostupnost se znaménkem -.
Př.: je-li zboží dostupné do 3 dní, udejte: -3
cena_s_dphčíslo1200.00
urlwww adresahttp://www.nazev_vaseho_eshopu.cz/pneumatika1.htm - příma www adresa zboží


Příklad CSV souboru pro import zboží:

BARUM;BRAVURIS;175;65;14;175/65 R14;OSOBNÍ;LETNÍ; 82;H;0;1200.00;http://www.nazev_vaseho_eshopu.cz/pneumatika1.htm
BARUM;POLARIS 2 M+S;175;70;14;175/70 R14;OSOBNÍ;ZIMNÍ; 84;T;100;1085.00;http://www.nazev_vaseho_eshopu.cz/pneumatika2.htm
BARUM;QUARTARIS;175;65;14;175/65 R14;OSOBNÍ;UNIVERZAL; 82;T;13;1150.00;http://www.nazev_vaseho_eshopu.cz/pneumatika3.htm
BARUM;SNOVANIS XL M+S;195;70;15;195/70 R15;VAN;ZIMNÍ; 97;T;65;1350.00;http://www.nazev_vaseho_eshopu.cz/pneumatika4.htm


Import zboží

Import zboží probíhá třikrát denně. Server www.kdekoupitpneu.cz si automaticky stahuje Váš CSV soubor z umístění, které máte uvedené v registraci.
V případě, že máte potřebu svá data aktualizovat častěji, můžete Váš CSV soubor importovat přes administrační rozhraní serveru (přístupné po přihlášení prodejce na www.kdekoupitpneu.cz). Zpracování ručně vložených souborů se provádí každou hodinu.
Při ručním importu CSV souboru s Vašim zbožím můžete zvolit typ zpracování "Zpracování plné" nebo "Zpracování aktualizační".

Zpracování plné odstraní veškeré Vaše staré záznamy ze serveru a nahraje nové z Vašeho CSV.
Zpracování aktualizační zachová Vaše záznamy na serveru, nahraje nové z Vašeho CSV a případné duplicitní položky aktualizuje.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.
www.rajpneu.cz
www.pneumatiky.cz
www.pneu.cz
www.pneu.jbr.cz
www.pneushop.cz
www.popgom.czNačítám data...